Preskoči na glavni sadržaj

How to be a better athlete?
 

Visualization in sport



Visualization is a method commonly used by elite athletes. Visualization, imagery or meditation is a process of making a mental image of what you want to happen in real life. Guided visualization is conscionsly controlling the images or directing an athletic script in your help. An example of guided visualization you have been using but haven't been aware of using is when your coach is teaching you a new skill. Before performing it you create a mental image in your mind how the skill should look.



When it comes to me, the night before a game I lay in bed and picture myself scoring points. Making ase serves. Digging the ball and in the end holding a huge trophy and celebrating with my teammates. Before practice I stand in my room with a ball in my hand. Put out my right hand with the ball in it, picture myself throwing it and making an ase serve. I picture myself on a huge volleyball court playing for the National Team or playing for Stanford with thousands of people watching so I could get use to te feeling, the pressure. I've been trying visaulization for the past year. It has helped me in many segments of my performance. I've became more focused while playing, my technique has improved, I don't think about the movements they come naturally. From my experience this is a great and beneficial technique which helped my improve my performance on court.




Remember I am not an expert in this field I speak from my own experience and research.

Primjedbe

Popularni postovi s ovog bloga

Zdrava prehrana

Konstantno smo bombardirani "healthy lifestylom" na društvenim mrežama. Influenceri objavljuju svoje "zdrave obroke", zdrav način života, odlaske u teretanu itd. Koliko od toga je ustvari realno i istinito? Kako to da nitko od njih ne daje savjete i edukaciju o zdravom načinu života? Svi govore kako je ustvari teško održavati takav način života i dive se onima koji to rade. Mora li to stvarno biti tako? Ne, ne mora. Vrlo kratko i jasno. Ne morate se odreći svoje najdraže hrane, ne morate u potpunosti prestati jesti slatko i piti kavu. Bitna je KVALITETA hrane koju unosimo.

RECEPTI: Smoothie - zdrav doručak

Smoothie su meni osobno bili jedno ogromno otrkiće. Jednostavni su za napraviti, zdravi su, sastojci nisu skupi, a uštedite gomilu vremena na pripremi doručka. Iako su zdravi i dobra zamjena za doručak moramo imati par stvari na umu: Kupovni su puni šećera Moramo znati balansirati sastojke - trebali bi se sastojati pretežno od voća i povrća. Što manje zaslađivaća kao što su med, šećer i sirup. Kako bi duže ostali siti, možemo dodati jogurt ili proteine  Neka istraživanja su pokazala kako blendanjem voće i povrće gubi vitamine i minerale. *nekih od sljedećih recepata sadržavaju zalađivače, ako vam je cilj smršaviti onda ih izostavite. 1. Banana ginger - ginger - 1 banana - jogurt od vanilije - žlićica meda 2. Najbolji smoothie na svijetu - malomasno mlijeko ili jogurt - 1 banana - 6 zamrznutih jagoda - pola čaše soka od naranče *ako vam je cilj smršaviti, onda sok od naranče zamijenite sa npr. bademovim mlijekom. 3. Slim down - smrznuto šumsko voće - 2,3 dl malomasnog mlijeka ili jogurt

Šećer - najveća ovisnost današnjice

Kao teški ovisnik o šećeru mislim da je ova tema pun pogodak za mene. Svi koji me znaju mogu potvrditi ovu činjenicu. Obično kad pričam o svojoj ovisnosti ljudi mi se podsmjehuju jer to nije "prava ovisnost". Jesu li upravu? Usporedimo ovisnika o nikotinu sa ovisnikom o šećeru. Ponašanja su skoro pa identična. Oboje će posegnuti za svojim "drogama" u trenutcima stresa, ako ne unesu dovoljnu dnevnu dozu postat će razdražjivi i čangrizavi, a ako njihove droge nema u kući čak će i u 3 ujutro otići na prvu benzinsku kako bi ju pronašle. Nisam vas još uvijek dovoljno uvjerila? Studija koja je provedena u Americi je dokazala da šećer izaziva jednaku ovisnost kao i kokain. To je zato jer se pri konzumaciji šećera pale isti oni neuralni putevi kao i kod konzumacije kokaina. Koliko bismo šećera trebali dnevno unositi? Ovo pitanje je malo nespretno čisto iz razloga što ga danas ima u apsoltno svemu  Nutricionisti predlažu da nam dnevni unos bude oko 30 do 35 grama. To j